شرکت در نمایشگاه از روش‌های محبوب بازاریابی محصول و خدمات است و داشتن یک چک لیست شرکت در نمایشگاه جزو الزامات آن است.. با گسترش بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ، شرکت در نمایشگاه های تخصصی و عمومی همچنان جایگاه خود را حفظ کرده و بسیاری از شرکت ها با ترکیب این دو رویکرد برای ارتباط بیشتر با مخاطبان و اتصال حضور فیزیکی به دنیای مجازی تلاش های بسیار موفقی را در جذب و افزایش آگاهی و مخاطب خود داشته اند.

یک برند برای حضور موفق در نمایشگاه و معرفی و ارائه محصولات و خدمات خود، قبل از هر اقدامی باید استراتژی و دلایل حضور خود در نمایشگاه را مشخص نماید.

در زمینه‏‌ی ایجاد فرصت معامله‏‌ی مستقیم، هیچ رسانه‏‌ای نمی‏‌تواند با نمایشگاه رقابت کند. ارائه‏‌ی توانمندی‏‌ها، محصولات و خدمات، شرکت در نمایشگاه دقیقا مشتری‏‌ها را هدف قرار می‏‌دهد و فرصت ارائه و تبلیغ حضوری را فراهم می‌‏کند.

نمایشگاه رسانه‏‌ای دو طرفه است. به عبارت دیگر، در نمایشگاه در عین حال که پیام شما به مشتری منتقل می‏‌شود، فرصت دریافت بازخورد مستقیم در رابطه با دیدگاه بازار نسبت به محصولات، بازاریابی و شبکه‏‌ی فروش شما نیز فراهم است. در جهان امروز که شدیدا متاثر از سلطه‏‌ی فزاینده‏‌ی ارتباطات الکترونیک است، نمایشگاه امکان تاثیرگذاری رو در رو بر خریداران، تصمیم‌‏گیرندگان و کاربران را فراهم می‏‌کند.

شرکت در نمایشگاه نوعی فعالیت بازاریابی پیچیده است که افراد زیادی را درون و بیرون شرکت، درگیر می‏‌کند. بنابراین برای رسیدن به نتیجه‏ی بهینه برنامه‎ریزی ضروری خواهد بود.

شرکت در نمایشگاه

شرکت در نمایشگاه مکملی مقرون به صرفه برای روش‏‌های سنتی و مدرن جلب مشتری است. در صورتی که مشارکت به خوبی انجام شود، هزینه‏‌ی بازاریابی کاهش و فروش افزایش می یابد و ابزاری موثر برای ارزیابی دانش و تمایل بازار نسبت به شرکت و محصولات آن در اختیار مدیران قرار می‏‌دهد. در برنامه ریزی برای حضور موفق در نمایشگاه همچون طراحی خدمات و برنامه ریزی ارائه هر خدمت دیگر، سه فاز پیش، حین و پس از ارائه خدمات، اهمیت پیدا می کند. برای هر بخش نیاز به برنامه ریزی‌های جداگانه ای است که در ادامه به صورت خلاصه و چک لیستی ارائه شده است. هر کسب و کاری بر اساس نوع فعالیت خود و همچنین نوع نمایشگاهی که شرکت کرده می تواند برخی از موارد را حذف یا اضافه نماید.

دانلود چک لیست شرکت در نمایشگاه

طرح و ساخت برژمان

طراحی داخلی اداری بازرگانی زرتشت
طراحی داخلی اداری شرکت استیف STIFF
طراحی داخلی رستوران یوتالانژ
طراحی داخلی تجاری کافه مارکت سپند
طراحی داخلی تجاری کافه مارکت 
طراحی داخلی مسکونی برج آرسین
طراحی داخلی مسکونی
طراحی داخلی پزشکی آزمایشگاه

مشاوره دیزاین داخلی

شرکت در نمایشگاه
سلامت محل کار
طراحی اولین دفتر کار